« Späť

Od Tatier k Libercu...

...cez Prahu, Bratislavu, Žilinu a Brezno sme sa schádzali na stretnutie sestier v počiatočnej formácii Českej aj Slovenskej provincie v dňoch 25. - 28. mája 2017. Cieľom bolo predovšetkým stretnúť sa a spoznať sa. Stretnutím nás sprevádzal brat Masseo Golha OFM, ktorý sa okrem iného prišiel s nami podeliť o svoje skúsenosti z misií vo vojnou skúšanom Južnom Sudáne.

 

V piatok sme navštívili sestry v Lomničke, videli sme ich pastoračné pole, ktoré je naozaj veľké a tam sme zakúsili, že tak isto veľké musí byť aj srdce sestier, ktoré tam slúžia. Popoludní sme to naladili trochu športovo, vyšli sme si na krásnu vychádzku na Štrbské a Popradské pleso a zdravo unavené sme sa vrátili na našu základňu, ktorá tentokrát bola v saleziánskom dome v Poprade – Veľkej. Večer nás prišla navštíviť aj naša provinciálna predstavená, sestra Rafaela. Čakal nás príjemný večer strávený v modlite a zdieľaní.

V sobotu sme odštartovali svätou omšou u našich sestier v Poprade -  Veľkej a po nej sme sa pustili do tuhého: prednáška brata Massea o žití milosrdenstva v praktickom každodennom živote a nad touto potrebnou témou sme mohli rozjímať aj počas adorácie. Popoludnie patrilo Panne Márii, vybrali sme sa na modlitbu ruženca do Baziliky Navštívenia Panny Márie na Levočskej hore a odtiaľ naše kroky viedli k sestrám do Klčova – ibaže cestu nám skrížila cukráreň s výbornou zmrzlinou: nevzpierali sme sa:).

Od Klčova to bolo už len na skok na Spišskú Kapitulu a potom naspäť na základňu. Nedeľa nám už zbehla veľmi rýchlo. Po svätej omši sme si ešte vypočuli prezentáciu o Južnom Sudáne, o situácii v tejto krajine, o živote obyčajných ľudí na misii – a veru nebola to ľahká téma: ani na počúvanie, ani na pozeranie. Po obede nás už strelka kompasu povzbudzovala k návratu domov, ale zastavili sme sa ešte v našich komunitách v Okoličnom a Ľubochni, aby sme sa poďakovali tým, ktorí sa za nás modlili.

O rok sa radi stretneme znova – ale to už budeme hovoriť cudzou rečou, lebo naše cesty povedú do Čiech. Necháme sa prekvapiť, čo pre nás sestry za hranicami Slovenska aj všedných dní pripravia.

sestry juniorky