« Späť

Požehnanie kaplnky v dome školských sestier v Trstenej

(apríl 2014)

Po ukončení všetkých prác na rekonštrukcii a prístavbe domu, v ktorom žil a pôsobil Mons. Viktor Trstenský, sme 6. apríla 2014 požehnali kaplnku, ktorá má patrocínium Zvestovanie Pána.

V nedeľu popoludní sa v našom dome stretli sestry, dobrodinci, priatelia, známi a tí, ktorí realizovali práce na dome, aby sme spoločne slávili svätú omšu, počas ktorej p. farár Jaroslav Chovanec požehnal kaplnku, zriadenú v izbe, kde býval a pracoval o. Trstenský. Sv. omšu koncelebrovali br. Juniper Barok, OFM, don Martin Rožek, SDB a o. Branislav Kožuch. Po sv. omši sme sa neformálne stretli na malom pohostení v prístavbe domu, ktorú sme nazvali „Viktoríno“.

V dome je tiež vytvorená pamätná izba, kde tí, ktorí budú mať záujem, môžu vidieť veci, ktoré sú „živou“ spomienkou na monsignora.

Vo vďačnosti Bohu za všetky jeho dary, dobrodenia a požehnanie v našej kaplnke zvolávame požehnanie na celú našu farnosť. Nech je dobrý Boh oslávený v našich životoch a službe pre jeho kráľovstvo!                                                                    

// S.Damiána. OSF

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Bolo by výborné ešte dať niekoľko fotiek .. ay sme si to vedeli predstavit.
Odoslané 22.6.2014 0:41.
Fotky su uz komprimovane a pripravene na vysunutie, len som este stale nezvladla vyrabanie a pridavanie fotogalerie k clanku. Chcem sa tomu v tychto dnoch urcite trochu povenovat. Len si to musim dovtedy nejak nastudovat. Fotogalerie mi jednoducho nejduemoticon
Odoslané 22.6.2014 9:14 ako reakcia na Štefan Hrbček.